Zielone Wyzwania: Małopolska liderem!
ango | 2021-05-30 12:21:04

Czwarte zadanie Zielonych Wyzwań zakończyło tegoroczną edycję Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. W projekcie PZPN dla dzieci w kategoriach U8, U10 i U12 rywalizowało ponad 850 drużyn z całej Polski, a niekwestionowanym liderem wśród nagradzanych okazała się Małopolska!

Za Wyzwanie nr 4 Małopolska otrzymała sześć nagród. Aż pięć trafiło do drużyn z powiatu gorlickiego.

ZIELONE WYZWANIA
Dziewczynki:
U8: 2. miejsce - Kryguski (UKS Błyskawica - SP Kryg)
U10: 1. miejsce - FSA Kraków, 2. miejsce - UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna
U12: 1. miejsce - Kryguski (UKS Błyskawica - SP Kryg)
Chłopcy:
U8: 1. miejsce - ASEREK TEAM Gorlice
U12: 2. miejsce - Podhalanin Biecz
Nagrody na 1. miejsce - sprzęt sportowy o wartości 2000 zł, za drugie miejsce sprzęt o wartości 1500 zł.

Ogółem, na 72 nagrody rozdane przez PZPN w trakcie czterech wyzwań Małopolska zdobyła 25, nasze drużyny zajmowały 8-krotnie 1. miejsce.
Osiem drużyn z Małopolski już w najbliższym tygodniu, 3-6 czerwca, weźmie udział na obiektach warszawskich klubów w treningach pod okiem trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Malopolska została niekwestionowanym liderem wśród województw nagradzanych w czterech wyzwaniach, wyprzedzając Mazowsze i Śląsk.

Wielkie brawa i podziękowania należą się wszystkim małopolskim drużynom (ich trenerom, opiekunom oraz kamerzystom, którzy montowali filmy wysyłając je do PZPN) za udział i start w czterech zadaniach Zielonych Wyzwań. Dla zwycięzców i nagrodzonych - gratulacje.

Przed nami jeszcze tylko organizowany przez Złotego Sponsora Turnieju z Podwórka na Stadion - firmę Tymbark challenge polegający na zaprezentowaniu swych indywidualnych umiejętności technicznych. Informacja o konkursie na stronie FB Zielonych Wyzwań.
(MW)