Losowanie gospodarzy meczów barażowych seniorów i młodzieży
ango | 2021-05-31 16:15:57

Dzisiaj w siedzibie MZPN odbyło się losowanie gospodarza pierwszego meczu barażowego o awans do III ligi oraz gospodarzy pierwszych meczów barażowych w ligach młodzieżowych.

Gospodarz pierwszego meczu barażowego o awans do III ligi męskiej: zwycięzca grupy zachodniej. Pierwszy mecz 26 czerwca godz. 15:00, rewanż 29 czerwca godz. 18:00.

Także w poniedziałek, 31 maja 2021 r., odbyło się losowanie gospodarzy pierwszych meczów barażowych w ligach młodzieżowych. O jedno miejsce w każdej kategorii zagrają zwycięzcy najwyższych lig w Rejonie Kraków/Olkusz i Podokręgach Myślenice/Wieliczka.

* Gospodarz pierwszego meczu barażowego o awans do MLJS A1: zwycięzca rozgrywek Myślenice/Wieliczka (pierwszy mecz 23 czerwca godz. 18:00, rewanż 26 czerwca godz. 11:00)

* Gospodarz pierwszego meczu barażowego o awans do II ligi MLJM B1: zwycięzca rozgrywek Wieliczka/Myślenice (pierwszy mecz 19 czerwca godz. 11:00, rewanż 23 czerwca godz. 18:00)

* Gospodarz pierwszego meczu barażowego o awans do II ligi MLT C1: zwycięzca rozgrywek Kraków/Olkusz (pierwszy mecz 19 czerwca godz. 10:00, rewanż 23 czerwca godz. 18:00)

* Gospodarz pierwszego meczu barażowego o awans do II ligi MLM D1: zwycięzca rozgrywk Kraków/Olkusz (pierwszy mecz 19 czerwca godz. 12:00, rewanż 23 czerwca godz. 18:00)

Na wspólny wniosek zainteresowanych klubów terminy mogą zostać zmienione.


Regulamin młodzieżowych barażów
1. Zgodnie z wytycznymi Departamentu Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN, przygotowanymi na spotkania barażowe o awans do Centralnych Lig, do udziału w barażach są uprawnieni zawodnicy potwierdzeni do klubów i uprawnieni do gry w systemie Extranet PZPN. Dopuszcza się możliwość uprawnienia do gry kolejnych zawodników, o ile byli oni potwierdzeni do klubu na dzień zakończenia rozgrywek danej ligi.
W zakresie czasu gry i liczby wymian zawodników obowiązują zasady określone w Regulaminie Młodzieżowych Rozgrywek
Piłkarskich Juniorów, Trampkarzy i Młodzików MZPN w sezonie 2020/2021.
2. Liczba ostrzeżeń (żółtych kartek) otrzymanych przez zawodników w ligach okręgowych nie jest uwzględniania w bilansie początkowym ostrzeżeń (żółtych kartek) w meczach barażowych - zawodnicy przystępują do meczów barażowych z zerowym bilansem ostrzeżeń (żółtych kartek).
3. Kary dyskwalifikacji nałożone na zawodników jako konsekwencje otrzymania określonej liczby ostrzeżeń (żółtych kartek) lub wykluczenia (czerwona kartka) w rozgrywkach okręgowych podlegają wykonaniu w meczach barażowych.
4. W zakresie nakładania na zawodników automatycznej kary dyskwalifikacji mają zastosowanie postanowienia Art. 58
Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN.
5. Awans do rozgrywek 2. Ligi Małopolskiej uzyska zespół, który zgromadzi większą liczbę punktów. Stosuje się następującą punktację:
* 3 punkty za zwycięstwo
* 1 punkt za spotkanie nierozstrzygnięte (remis)
* 0 punktów za spotkanie przegrane
6. W przypadku uzyskania równej liczby punktów o awansie decyduje:
* przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
* przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są "podwójnie",
korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn.
* przy dalszej równości zarządzona będzie dogrywka 2x15 minut.
* jeśli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę bramek, bramki zdobyte na wyjeździe liczone są podwójnie,
zgodnie z zasadami przyjętymi w UEFA w rozgrywkach europejskich.
* jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.
WG MZPN